Strona długo się wczytuje?Kliknij tutaj, aby przerwać pobieranie.
Facebook

łotewski de

Język łotewski należy do grupy wschodniej języków bałtyckich stanowiących podgrupę w rodzinie języków indoeuropejskich. Posługuje się nim w sumie ok. 2 mln osób, głównie na Łotwie.

Słownictwo łotewskie wykazuje wiele zapożyczeń z języka niemieckiego, języka szwedzkiego oraz języka rosyjskiego. Współcześnie obserwowany jest rosnący wpływ języka angielskiego.

Od wczesnego średniowiecza aż do XIX wieku język łotewski był pod bardzo silnym wpływem języka niemieckiego z uwagi na setki lat niemieckiego panowania na terenie Łotwy oraz tego, że nawet w późniejszych czasach wyższą klasę społeczeństwa na Łotwie stanowili Niemcy.

Po odzyskaniu niepodległości w 1991 r. władze Łotwy ustanowiły język łotewski jedynym językiem urzędowym w tym kraju i prowadzą kampanię na rzecz jego upowszechnienia wśród mniejszości narodowych (przede wszystkim Rosjan preferujących język rosyjski).

Posłuchaj języka łotewskiego:

JĘZYK ŁOTEWSKI

łotewski


 

Enigma Translations wykonuje tłumaczenia każdego rodzaju tekstów z języka łotewskiego oraz na język łotewski.

Prowadzimy stałą współpracę z zespołem doświadczonych tłumaczy specjalizujących się w różnych dziedzinach. Nasze usługi obejmują tłumaczenia zwykłe oraz tłumaczenia przysięgłe (uwierzytelnione). Tłumacze zapewniają poprawność tłumaczenia, a weryfikatorzy dostosowanie tekstu pod kątem stylistycznym i kulturowym.

Oferta skierowana jest do osób prywatnych oraz firm działających w różnych branżach (medycyna, technika, prawo, IT, ekonomia, prawo, nauka itp.). Tłumaczymy artykuły, umowy, dokumenty firmowe, strony internetowe, korespondencję handlową, katalogi, instrukcje, nagrania audio i wideo itp.

Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania darmowej wyceny tłumaczenia plików.

Obsługiwane języki